logo-t

  • Alpha Blondy - “Rise” - veleposlanik mira i nakon 40 godina karijere

    Alpha Blondy - “Rise” - veleposlanik mira i nakon 40 godina karijere

  • Alborosie objavio novi singl

    Alborosie objavio novi singl "Come My Way"

  • Mellow Mood -

    Mellow Mood - "7" - album koji poziva na opetovano slušanje

  • Rić objavila reggae pjesmu

    Rić objavila reggae pjesmu "Oh my oh my"

  • Nabavi jeftinije ulaznice za Sea Sound Festival

    Nabavi jeftinije ulaznice za Sea Sound Festival

  • Preminuo Max Romeo

    Preminuo Max Romeo

nike

Događanja
Izvještaji
11. Veljača 2013

Povijest se ponavlja: Tribute to Bob Marley

Prošli vikend u Zagrebu započeo je u toplom, reggae ritmu, a oni koji su upoznati s događanjima u gradu znaju da je održan još jedan tradicionalni Tribute to Bob Marley s Brain Holidaysima u Hard Placeu.

Iako već neko vrijeme nismo vidjeli Brain Holidayse na Tribute to Bob Marley večeri, povijest se ipak ponavlja. Unazad dvije godine (ako ne računamo obilježavanje dana rođenja našeg Boba u Mastersu), ovakvi tulumi su preseljeni u manji prostor Hard Place-a što i nije nužno loše jer je ipak publici priuštena intimnija atmosfera, a ne megalomansko šepurenje njegovim likom i djelom.

Publika? Uglavnom šarolika, ali s naglaskom ponajviše na mlađu publiku rokerskog profila. Održavanje reggae događanja u neklasičnim prostorima za reggae publiku zapravo su dobra, da ove pozitivne vibracije stignu i do drugih para ušiju koji ne prate toliko reggae glazbu.

Prostor ugodno popunjen, Brain Holidaysi su spremni za pozornicu oko jedanaest sati. Iako se i današnja postava benda sastoji od vrhunskih glazbenika, moram primjetiti da im je nedostajalo sviračke uigranosti, ali su usputne nespretnosti tijekom nastupa dobro prikrivali. Puhačka sekcija na saksofonima izvrsna, iako je Zdenko Ivanušić na saksu ponekad djelovao zaista nezainteresirano za svirku, no svaki put kad bi se priključio svirci pokazao je svoju profesionalnost. Svakako treba i izdvojiti i I Two's prateće vokalistice koje su svakako uljepšale svojim glasovnim mogućnostima cijeli nastup.

A što smo slušali? Sve što vam srce želi ... „No Woman, No Cry“, „Get Up, Stand Up“ 2×, „One Love“, „Stir It Up“, „Natural Mystic“, kao i sve druge mnogobrojne uspješnice Boba Marleya. U svakom slučaju, s Marleyevom recepturom nikad ne možete promašiti u stvaranju pozitivne atmosfere. Nakon koncerta tulum se nastavio u reggae tonu, a mi smo otišli zadovoljni kući, iako nismo puno očekivali od ovakvog tipa događanja.

 

Tekst:  

Recenzije

Israel Vibration - “Reggae Music Never Dies” - poruka otpornosti
KaliKamo - "Jedinstvo" - atmosfera armagedona
Moby Stick - "Rearrange" - na listu bendova koje treba zapratiti
Dreadsquad - "Reggae From The Desert" - zaokret u dub roots prašumu
Hornsman Coyote & Del Arno Band - "Iznova počinjem" - udruženje regionalnih reggae pionira