logo-t

  • Alpha Blondy - “Rise” - veleposlanik mira i nakon 40 godina karijere

    Alpha Blondy - “Rise” - veleposlanik mira i nakon 40 godina karijere

  • Alborosie objavio novi singl

    Alborosie objavio novi singl "Come My Way"

  • Mellow Mood -

    Mellow Mood - "7" - album koji poziva na opetovano slušanje

  • Rić objavila reggae pjesmu

    Rić objavila reggae pjesmu "Oh my oh my"

  • Nabavi jeftinije ulaznice za Sea Sound Festival

    Nabavi jeftinije ulaznice za Sea Sound Festival

  • Preminuo Max Romeo

    Preminuo Max Romeo

nike

Događanja
Vijesti
20. Rujan 2024

Manu Chao objavio novi album "Viva Tu"

Manu Chao - "Viva Tu"
Kao solo izvođač i, ranije, s bendom Mano Negra, Manu Chao bio je ključna figura u popularizaciji worldbeata, univerzalnog žanra koji spaja različite globalne glazbene smjerove s elementima zapadnjačkog pop-rocka. Nekadašnji pariški ulični svirač stvarao je glazbu s opuštenim latino ritmovima, iskrenom pozitivnošću i širokom privlačnošću. Sada, u dobi od 63 godine, Manu Chao se vraća kako bi dokazao da je još uvijek motiviran, inventivan i čovjek od naroda.

Za prvi album nakon 17 godina "Viva Tu" Manu kaže da je inspiriran ljudima koje je sreo tijekom svojih brojnih putovanja. To je koncept koji dodatno naglašava kulturnu razmjenu prisutnu u Chaovoj glazbi; u različitim trenucima pjeva na španjolskom, francuskom, portugalskom i engleskom jeziku. I dok nema ničega politički intenzivnog poput "Bloody Border", pjesme objavljene 2019. godine o migrantskim kampovima u Arizoni, "Viva Tu" je pokušaj da se u istakne izvanrednost svakodnevnog života.

Uzmimo, primjerice, "São Paulo Motoboy", posvetu dostavljačima koji naporno rade u gusto naseljenom brazilskom gradu. Chao je i sam nekoć radio kao kurir u Parizu, a njegova fascinacija tim radnicima potaknula ga je da objavi 20-minutni dokumentarac na tu temu

S osam od 13 pjesama koje traju manje od tri minute, album donosi mnoge karakteristične elemente za njegov rad koje će obožavatelji rado slušati nakon toliko duge pauze: španjolske flamenco gitare, udaraljke i odličnu produkciju. Chaov status interkontinentalnog kantautora sa širokom privlačnošću je potvrđen.
Tekst:  

Video sadržaj

Recenzije

Israel Vibration - “Reggae Music Never Dies” - poruka otpornosti
KaliKamo - "Jedinstvo" - atmosfera armagedona
Moby Stick - "Rearrange" - na listu bendova koje treba zapratiti
Dreadsquad - "Reggae From The Desert" - zaokret u dub roots prašumu
Hornsman Coyote & Del Arno Band - "Iznova počinjem" - udruženje regionalnih reggae pionira