logo-t

  • Alpha Blondy - “Rise” - veleposlanik mira i nakon 40 godina karijere

    Alpha Blondy - “Rise” - veleposlanik mira i nakon 40 godina karijere

  • Alborosie objavio novi singl

    Alborosie objavio novi singl "Come My Way"

  • Mellow Mood -

    Mellow Mood - "7" - album koji poziva na opetovano slušanje

  • Rić objavila reggae pjesmu

    Rić objavila reggae pjesmu "Oh my oh my"

  • Nabavi jeftinije ulaznice za Sea Sound Festival

    Nabavi jeftinije ulaznice za Sea Sound Festival

  • Preminuo Max Romeo

    Preminuo Max Romeo

nike

Događanja
Slušaj ovo
30. Srpanj 2011

Balkanfarraj vol.2 mixed by Balkan’s HiFi

Balkanska reggae scena na jednom mjestu
Dobro došli u Balkanfarraj kompilaciju. Kao i Vol.1, cilj mix-kompilacije je predstavljanje balkanske reggae scene od Vardara do Triglava! Dvadeset i četiri pjesme koje potpisuje 29 glazbenika s područja bivše naše, stoje kao puka realnost stanja naše današnje reggae scene, kao što čine presjek rada na njoj. Ruku pod ruku ovdje su okupljeni "velikani", kao i "mladi", a tko je "bolji", prosudite i odlučite sami.

Balkanfarraj vol. 1 savršeno je uspio u namjeri da se balkanska reggae scena digne na određen viši nivo, te je mnogima približio do sada nepoznate bendove, a istim bendovima i glazbenicima otvorio vrata na neka nova tržišta koja su do tada bila zatvorena, što nam je iznimna čast i zadovoljstvo! Brojka od 10.000 downloada kompilacije, kao i činjenica da je ista predstavljena na Montreux Jazz Festivalu 2010. godine, daje vol. 1 prilično ozbiljnu notu, što nam daje nadu u barem toliki uspjeh vol. 2. Mi iz Balkan's HiFi kolektiva smatramo vol. 2 kudikamo zrelijim i mnogo više kompilacijski orijentiranim od vol. 1, smatramo zastupljene skladbe zrelijima i jačima, te realno gledajući, dajemo vam priliku da procijenite koliko je ova scena napredovala u zadnjih godinu i nešto, dobijete uvid u kojem se pravcu kreće i možda naslutite kako će vol. 3 zvučati! Izdavač za drugo izdanje Balkanfarraj je Exit label, a Ziggy će odraditi fizičku izdavanje kompilacije.

Jedna bezuvjetna ljubav ide na adresu svih sudionika kompilacije, previše ih je da vas nabrojimo sve, a sami znate koliko su vam zahvalni na ukazanom povjerenju, dakle, hvala vam što ste Balkanfarraj s nama, bez vas ovo ne bi bilo moguće!! Vi ste "players of the instruments", kako bi to Raste na Jamajci rekli, a mi instrument koji vašu glazbu gura dalje i, nadamo se, približava je širokim masama! Hvala na povjerenju još jednom!

Tekst:  

Video sadržaj

Recenzije

Israel Vibration - “Reggae Music Never Dies” - poruka otpornosti
KaliKamo - "Jedinstvo" - atmosfera armagedona
Moby Stick - "Rearrange" - na listu bendova koje treba zapratiti
Dreadsquad - "Reggae From The Desert" - zaokret u dub roots prašumu
Hornsman Coyote & Del Arno Band - "Iznova počinjem" - udruženje regionalnih reggae pionira